O čo vlastne ide?

Koruna Oravy je diaľkový turistický okruh, ktorý začína aj končí v Dolnom Kubíne na Námestí P.O.Hviezdoslava, a spája 5 významných vrcholov obklopujúcich Dolný Kubín a vytvárajúcich pomyselnú korunu.

Koruna Oravy nie je pretek, ani organizované športové podujatie, a nemá žiadny termín konania ani registráciu. Môžete ju absolvovať kedykoľvek, a podľa svojich vlastných predstáv a možností. Tvoria ju tieto vrcholy:

  • Minčol (1396 m, najvyšší bod Oravskej Magury)
  • Veľký Rozsutec (1610 m, mnohými považovaný za najkrajší vrchol Slovenska)
  • Stoh (1607 m, kopec ktorý Vaše kolená preverí pri výstupe aj pri zostupe)
  • Šíp (1170 m, s dvomi vrcholmi tvorí masív Šípskej Fatry)
  • Veľký Choč (1611 m, kráľ Chočských vrchov s výbornými výhľadmi na všetky svetové strany)

S dĺžkou 72 kilometrov, a celkovým prevýšením približne 5000 metrov (možnosť odchýlky podľa absolvovanej trasy) predstavuje Koruna Oravy náročný okruh, ktorý si vyžaduje dobrú kondíciu a prípravu. Je výzvou ako pre bežcov a profesionálnych športovcov, tak aj pre turistov.

Koruna Oravy - 3D reliéf

Korunu Oravy pre nás vymysleli Milan Lacko a Tomáš Toček. Ako prví ju úspešne absolvovali Ľubo Kuzman a Rado Mikuláš v okóbri 2013 za necelých 18 hodín.

Koruna Oravy je zážitok na celý život. Koruna Oravy je výzva, ktorá Vám umožní lepšie spoznať samých seba, otestovať si svoje telo aj ducha, a prežiť niečo výnimočné. Koruna Oravy je tu pre tých, ktorí chcú skúsiť niečo nové, alebo si overiť svoju kondíciu pred náročnými podujatiami, napríklad Nízkotatranskou stíhačkou. Koruna Oravy je tu pre všetkých!

Zaujala Vás Koruna? Budete jej ďalší pokoritelia? Dajte nám vedieť, kedy plánujete útok – radi o Vás napíšeme, budeme sledovať Váš postup, a hlavne – budeme držať palce! Neváhajte nás kontaktovať.